Jēkabpils slimnīca izskata iespēju mirušo pacientu izvietošanai izmantot pilsētas kapu kapliču
Rīga, 3.nov., LETA. Nepieciešamības gadījumā Jēkabpils slimnīca mirušo pacientu izvietošanai varētu izmantot pilsētas kapu kapliču, taču pagaidām šis risinājums ir tikai idejas līmenī, aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāve Lāsma Vindule.
Viņa skaidro, ka Covid-19 apstākļos ir brīži, kad Jēkabpils reģionālās slimnīcas morga piepildījums tuvojas savas kapacitātes robežai.
Tādēļ slimnīca ir uzrunājusi Jēkabpils novada pašvaldību, lai meklētu kopīgus risinājumus šai situācijai, piemēram, izmantojot Jēkabpils pilsētas kapu kapliču. Taču par šo jautājumu vēl noris sarunas.
Savukārt Daugavpils reģionālajā slimnīcā jau ir izveidots atsevišķs morgs mirušajiem, kas bija sasirguši ar Covid-19.
"Ja būs tāda nepieciešamība, līķus varēs uzglabāt morgā divos slāņos, bet šobrīd tas nav nepieciešams," apgalvo Daugavpils slimnīcas pārstāve Gundega Gronska.
Iepriekš Latvijas Televīzija ziņoja, ka Rīgas Austrumu slimnīcas Pataloģijas centrs atkal sācis darbināt mobilo morgu, ko jau nācās izmantot iepriekšējā uzliesmojuma laikā šā gada janvārī.
- Publicēta: 03.11.2021 11:45
- Gaļina Kudrjavceva, LETA
- © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt, citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, kā arī aizliegts reproducēt likumīgi pieejamus darbus tekstizraces un datizraces veikšanai Autortiesību likuma izpratnē.

Komentārs redaktoram
Jēkabpils slimnīca izskata iespēju mirušo pacientu izvietošanai izmantot pilsētas kapu kapliču