Ķirsis: Tuvākajos gados Rīgas centrā sagaidāmi privātā transporta ierobežojumi
Rīga, 18.dec., LETA. Tuvākajos gados Rīgas centrā sagaidāmi privātā transporta ierobežojumi, intervijā aģentūrai LETA atzina Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis (JV).
Viņš norādīja, ka Ministru kabinets ir apstiprinājis gaisa kvalitātes uzlabošanas plānu, kas paredz zemo emisiju zonu ieviešanu. Zemo emisiju zona varētu būt viss centrs starp dzelzceļa loku un Daugavu.
Tas kaut kādā mērā nozīmēs arī ierobežojumus kādām automašīnām ar noteiktiem dzinēja izmēriem, teica Ķirsis.
Šādas zonas ieviešana samazinās auto plūsmu Rīgas centrā.
Amatpersona skaidroja, ka pašlaik notiek pētījums par šādas zonas izvedi. Viens no pētījuma uzdevumiem ir izstrādāt rīcības plānu, kādi tieši pasākumi varētu tikt ieviesti. "Man šobrīd ir pāragri teikt, kādi tieši, bet nu skaidrs, ka bez ierobežojumiem zemo emisiju zona nestrādās," atzina Ķirsis.
Viņš norādīja, ka saskaņā ar likumu šī zemo emisiju zona jāievieš no 2023. līdz 2027.gadam.
Visu interviju ar Rīgas domes priekšsēdētāju Vilni Ķirsi lasiet sadaļā LETA +: "https://leta.lv/plus/A3456329-BC1E-4F74-ACC4-D6C67A266449/"
- Publicēta: 18.12.2021 09:10
- Mārtiņš Kalaus, LETA
- © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt, citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, kā arī aizliegts reproducēt likumīgi pieejamus darbus tekstizraces un datizraces veikšanai Autortiesību likuma izpratnē.

Komentārs redaktoram
Ķirsis: Tuvākajos gados Rīgas centrā sagaidāmi privātā transporta ierobežojumi